Elewacje zewnętrzne

Elewacje zewnętrze domów w obecnych czasach mocno różnią się od tych, wykonywanych jeszcze kilka lat temu. Dziś dużo odważniej podchodzi się do tego tematu, zarówno pod względem użytych materiałów, ciekawych faktur, jak i kolorystyki. Nowoczesne elewacje zewnętrzne cieszą się dziś dużym powodzeniem i zdobią jednorodzinne domy na osiedlach w całej Polsce. Wśród tych najczęściej wybieranych wyróżnić można drewniane elewacje zewnętrzne, niekoniecznie zakrywające całą fasadę domu. Drewno w połączeniu z tynkowanymi ścianami prezentuje się bardzo ciekawie, a do tego wygląda bardzo nowocześnie i oryginalnie. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie drewnianych elementów, takich jak ażurowe listwy czy panele, do wypełnienia dużych przestrzeni ściennych. Zaraz po drewnie, cenionych materiałem wykorzystywanym do elewacji zewnętrznych są płyty włóknocementowe. Bardzo lekkie i proste w montażu mogą uatrakcyjnić niejeden budynek, tworząc na nim charakterystyczny, ciekawy deseń. Aby dobrać odpowiedni materiał i technologię warto skontaktować się z naszą firmą i mieć pewność, że wszystkie elewacje zostaną wykonane na najwyższym poziomie. Nasza firma wie jak ważne jest przygotowanie budynku, choćby w postaci ocieplenia, do wykonania bardzo trwałej i efektownej elewacji zewnętrznej.

Ocieplenia

Ocieplanie poddasza, ocieplenia budynków należy wykonywać bardzo dokładnie przestrzegając pewne reguły, tak aby móc cieszyć się ciepłem na długo. Przystępując do ocieplenia budynków należy przede wszystkim zadbać o przygotowanie podłoża. Zwykle ocieplając budynek mamy do czynienia z dwoma typami budynków. Albo są to budynki nowe, z którymi nie ma większego problemu pod względem przygotowania podłoża bowiem zwykle jest już to po prostu gotowa, czysta ściana. Zdarza się jednak, że trzeba ocieplić budynek już istniejący, a czasem nawet ruinę. Wtedy szczególną uwagę należy zwrócić na to czy ściana jest dobrze oczyszczona z mchów, zabrudzeń i pleśni. Uwagę należy zwrócić także na położony wcześniej tynk.

Często zdarza się tak, że tynk odchodzi, a wraz z nim warstwa ocieplająca, która przestaje pełnić swoją funkcję w pełni. Aby tego uniknąć należy przede wszystkim wygładzić ściany z pomocą zapraw wyrównujących. Rozsądnym sposobem w takiej sytuacji wydaje się dopasowanie innej grubości styropianu, który dobrze dopasuje się do całości budynku. Kolejnym ważnym elementem przed rozpoczęciem ocieplania budynku jest zadbanie o wystarczającą chłonność ścian. W przypadku wątpliwości co do chłonności ścian warto użyć preparatu Uni-Grunt. Aby na dłużej cieszyć się ocieplonym budynkiem warto przed nałożeniem warstwy ocieplającej zastosować preparat grzybobójczy. Przechodząc do samego ocieplenia budynku warto zastanowić się nad warstwą ocieplającą. Obecnie można wybierać spośród różnych płyt izolacyjnych. Te styropianowe i wełniane cieszą się największym powodzeniem. Warto jednak zadbać o ich prawidłowy montaż i zatrudnić do tego specjalistów z naszej firmy. Znają oni wszystkie zasady, które powinny zostać spełnione podczas tej czynności. Nieodpowiedni dobór kleju, klejenie płyt częściowo posmarowanych klejem w nieodpowiednich miejscach czy pozostawienie niewypełnionych miejsc płytami styropianowymi to najczęściej popełniane błędy przez pseudo fachowców. Nie pozwól by ktoś taki odpowiadał za ocieplenie Twojego budynku. Zatrudnij nasza firmę, Kaflexbud z Pucka, i ciesz się trwałym i solidnie wykonanym ociepleniem za niewielkie pieniądze. Termoizolacja budynków w dzisiejszych czasach to podstawa. Ważne jednak by była dobrze wykonana. Nasza Firma oferuje ocieplenia wewnętrzne i zewnętrze w najlepszych cenach, a dzięki zastosowaniu materiałów najlepszej jakości gwarantuje długotrwały efekt. Ociepl swój dom z firmą Kaflexbud już dziś. Zaufaj fachowcom, którzy profesjonalnie ocieplą Twój budynek.

Zapraszamy – elewacje Gdynia, ocieplenia Gdańsk, Władysławowo, Jastarnia, Wejherowo, Rumia – trójmiasto, woj. pomorskie